OBSZAR DZIAŁANIA

Komornik Warszawa Praga Południe Beniamin Kiewra

Zakres właściwości miejscowej (rewir komorniczy) Komornika Sądowego przy Sądzie Rejonowym dla Warszawy Pragi-Południe w Warszawie Beniamin Kiewra obejmuje obszar właściwości miejscowej Sądu Rejonowego dla Warszawy Pragi-Południe w Warszawie, czyli dzielnice części miasta stołecznego Warszawa w granicach ustalonych dla dzielnic:

  • Praga-Południe (w tym osiedla: Saska Kępa, Gocław, Gocławek, Grochów, Kamionek, Olszynka Grochowska)
  • Rembertów (w tym osiedla: Kawęczyn Wygoda, Stary Rembertów, Nowy Rembertów)
  • Wawer (w tym osiedla: Nowy Wawer, Marysin Wawerski, Sadul, Anin, Zerzeń, Międzylesie, Miedzeszyn, Radość, Aleksandrów, Falenica, Błota)
  • Wesoła (w tym osiedla: Plac Wojska Polskiego, Zielona-Grzybowa, Wesoła-Centrum, Wola Grzybowska, Groszówka, Stara Miłosna).

Numery ksiąg wieczystych nieruchomości znajdujących się na terenie tut. rewiru rozpoczynają się od oznaczenia WA6M.

SPIS ULIC WEDŁUG DZIELNICY:

  • Praga Południe

    • Rembertów

      • Wawer

        • Wesoła

          Zgodnie z art. 10 ustawy o komornikach sądowych (dalej „uks”), w sprawach, o których mowa w art. 3 ust. 3 pkt 1-2a (egzekucyjne, w przedmiocie zabezpieczenia), wierzyciel ma prawo wyboru komornika na obszarze właściwości sądu apelacyjnego, na którym znajduje się siedziba kancelarii komornika (tutaj Sądu Apelacyjnego w Warszawie), za wyjątkiem spraw:

          1. o egzekucję z nieruchomości;
          2. o wydanie nieruchomości;
          3. o wprowadzenie w posiadanie nieruchomości;
          4. o opróżnienie pomieszczeń, w tym lokali mieszkalnych, z osób lub rzeczy;
          5. w których przepisy o egzekucji z nieruchomości stosuje się odpowiednio.

          Nie jest możliwe dokonanie wyboru komornika także w sprawach o doręczenie korespondencji, poszukiwanie majątku upadłego na wniosek syndyka oraz sporządzenie spisu inwentarza. W wyżej wymienionych sprawach właściwy jest komornik sądowy właściwy miejscowo (patrz wyżej: rewir komorniczy).

          Wierzyciel, dokonując wyboru komornika, składa wraz z wnioskiem o wszczęcie egzekucji oświadczenie na piśmie, że korzysta z prawa wyboru komornika na podstawie art. 10 ustawy o komornikach sądowych.

          Komornik wybrany przez wierzyciela odmawia wszczęcia egzekucji, wykonania postanowienia o udzieleniu zabezpieczenia albo wykonania europejskiego nakazu zabezpieczenia na rachunku bankowym, jeżeli spełniony został przynajmniej jeden z poniższych warunków:

          1. w zakresie prowadzonych przez niego egzekucji zaległość przekracza 6 miesięcy, chyba że łączna liczba wszystkich spraw, jakie wpłynęły do kancelarii w roku poprzednim, nie przekroczyła 1000;
          2. wpływ wszystkich spraw w danym roku przekroczył 2500, a skuteczność w zakresie prowadzonych przez niego egzekucji w roku poprzednim nie przekroczyła 35%;
          3. wpływ wszystkich spraw w danym roku przekroczył 5000.
          Zadzwoń do nas